Kırıkkale Adliyesi Yeni Normale Hazır

          Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun önerileri kapsamında, Covid 19 salgını sebebiyle, Adalet Bakanlığı, Hâkimler ve Savcılar Kurulu,  acil ve tutuklu işler dışında, yasalarda öngörülen sürelerin 15 Haziran 2020 tarihine kadar durması kararlaştırılmıştı.
          Adliyelerde esnek çalışma usulü düzenine geçilmişti. Kırıkkale Adliyesi de coronavirüsün ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren Adalet Bakanlığı ve HSK’nın aldığı tüm tedbirleri uygulayarak “yeni normale” dönüş hazırlıklarını tamamladı.
          Kırıkkale Adliyesi’nde ön bürolar daha aktif hale getirilip, İnfaz İlamat ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü için ön bürolar oluşturuldu.
          Adliye bekleme salonlarında bulunan koltuklar arasında boşluk bırakılarak oturulmaması için uyarıcı yazılar yazıldı.  Ön bürolar, danışma, icra işlemleri için bekleme yerlerinde sosyal mesafeyi korumaya yönelik sosyal mesafe zemin stickerleri yapıştırıldı.
          Adliyeye gelen vatandaşlarımızın görebileceği alanlara coronavirüs uyarı afişleri asıldı. Asansör önlerine, bina giriş ve vatandaşların sıklıkla kullandığı alanlara hijyen noktaları oluşturuldu. İş sahiplerinin kalemlerdeki personelle fiziki temasını engelleyen şeritler çekildi. Bekleme alanlarında aynı anda bulunabilecek kişi sayısı belirlendi. Adliye anons sisteminde belirli aralıklarla coronavirüs uyarı anonsu sistemi aktif hale getirildi. Duruşma salonları için önlemler alındı.
         Adliye girişlerde ateş ölçerlerle ateş ölçme, adliyenin rutin aralıklarla dezenfekte edilmesi ve günlük temizliğe devam edilmektedir.

Adres

Fabrikalar Mahallesi Ağabey Pehlivanlı Bulvarı No:1 Kırıkkale

Telefon

0 (318) 224 26 74

E-Posta

kirikkalecbsisaretadalet.gov.tr

© 2020 KIRIKKALE ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 58 - Toplam : 772499 kişi ziyaret etmiştir.